Warning: include(modules/products/cennik.php): failed to open stream: No such file or directory in /modules/products/main.php on line 2

Warning: include(modules/products/cennik.php): failed to open stream: No such file or directory in /modules/products/main.php on line 2

Warning: include(): Failed opening 'modules/products/cennik.php' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php54/lib/pear') in /modules/products/main.php on line 2
Młynpol - Urządzenia do przetwórstwa spożywczego
5 Lipca 2022
Wtorek
11:02

O firmie

Strona Glówna
Kim jesteśmy?
Nasza Filozofia...
Aktualności!Produkty

Młyny do mielenia
Kruszarki
Krajalnice
Kalibrowniki
Mieszalniki
Przenośniki ślimakowe
Suszarnie bębnowe
Linie do prażenia
InneLaboratoryjne

1. Opis budowy i działania.
W młynku sitowym mielenie polega na rozbijaniu drobin próbki surowca o zęby i łopatki na wirniku i o zęby na pokrywie młynka. Zainstalowane łatwo wymienne sito wokół wirnika pozwala ujednorodnić przemiał (patrz schemat działania).
Młynek jest urządzeniem wirnikowym o obrotach wirnika od 0 do 6000 obr/min. Rozdrabnianie próbek surowca w młynku bezsitowym następuje wskutek uderzeń drobin surowca o wirujące kołki rozmieszczone na wirniku i o stałe kołki rozmieszczone na pokrywie drzwi, jak i przez wzajemne zderzanie się drobin między sobą (patrz schemat działania).
Dzięki zastosowaniu falownika można w prosty sposób regulować granulację produktu po zmieleniu. Przy małych obrotach wirnika produkt zostanie zmielony na grube frakcje przy dużych obrotach wirnika produkt będzie zmielony na frakcje "mąki".
Nośnikiem mielonych drobin w obu typach młynków, jest powietrze, które w końcowej fazie mielenia dostarcza zmieloną próbkę do pojemnika pod młynkiem.
Pobierane przez młynek powietrze jest też czynnikiem chłodzącym mielone próbki surowca.

2. Opis obsługi.
Młynek jest zaopatrzony we wtyczkę jednofazowa na 220V lub we wtyczke trójfazową 380V (w zależności od wielkości młynka), którą należy wcisnąć do odpowiedniego gniazda w pracowni. Do odbioru zmielonej próbki należy przygotować właściwy pojemnik, będący na wyposażeniu młynka. Pojemnik ten podpina się pod młynkiem.
W zależności od rodzaju próbki mielonego surowca i wymaganego stopnia jej rozdrobnienia, nalezy dobrać odpowiedni młynek: bezsitowy lub sitowy.
Przykłady użycia odpowiednich młynków do odpowiednich surowców podano w tabeli. Na życzenie klienta młynek laboratoryjny może mieć łatwo wymienne wyposażenie młynka bezsitowego jak i sitowego.
Włącznikiem przyciskowym „start-stop" włącza się młynek. Po uruchomieniu młynka, przeznaczoną do zmielenia próbkę surowca należy skierować z leja zasypowego do komory mielenia poprzez otwarcie zasuwki zainstalowanej u wylotu lejka zasypowego. Zmielona próbka z młynka trafia do podwieszonego pod nim pojemnika.
Szybkie i dokładne wyczyszczenie młynka każdorazowo po mieleniu próbek surowca zapewnia jego konstrukcja, bez tzw. martwych przestrzeni o gładkich i zaokrąglonych powierzchniach.
Młynek wyposażony jest w blokadę elektryczną, która uniemożliwia uruchomienie młynka przy otwartych drzwiczkach.
Młynek posiada atest Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.

Dobór podzespołu mielącego do rodzaju mielonego surowca
Rodzaj próbkiRodzaj wirnika i sita
Przyprawy
Ziarna zbóż
Kukurydza
Węgiel kamienny/brunatny
Węgiel aktywny
Cukier
Sól
Tabletki i pastylki
Farmaceutyki
Kłącza
Kory
Korzenie
Liście
Płatki kwiatów
Słoma, trawy
Wirnik z odpowiednią dla próbki ilością łopatek i zębów z zabudowanym wokół silnika sitem. Wymagany stopień rozdrobnienia uzyskuje się poprzez dobór odpowiedniego sita i obrotów wirnika.
Owoce
Kazeina
Rzepak
Sproszkowane mleko
Gips
Talk
Dolomit
Suchary
Celuloza
Wirnik kołkowy (bezsitowy); stopień rozdrobnienia zależy od ilości i gęstości osadzenia kołków oraz doboru odpowiedniej prędkości obrotowej.


PARAMETRY TECHNICZNE (1)
Wydajność [g/15sek] Wysokość [mm] Szerokość [mm] Dlugość [mm] Ciężar [kg] Silnik (400V) [kW] Silnik (400V) [obr/min]
100 400 300 350 35 1,2 3000 - 18000
 • Pojemność leja zasypowego: 1,5 dm
 • Pojemność podwieszonego pojemnika: 0,5 dm

  PARAMETRY TECHNICZNE (2)
  Wydajnosc [kg/1,5min] Wysokosc [mm] Szerokosc [mm] Dlugosc [mm] Ciezar [kg] Silnik (400V) [kW] Silnik (400V) [obr/min]
  1 900 400 500 60 3,0 2880
 • Pojemność leja zasypowego: 6 dm
 • Pojemność podwieszonego pojemnika: 6 dm • Certyfikaty

  WE
  Atesty PZH
  Gwarancja  Kontakt

  Nasz adres
  Masz pytanie?